Wintergrasp - o solutie

Moderator: PreModerator

80
absurd
< Battlegroup Nine >

Wintergrasp - o solutie

Post#1 » 17 Sep 2009 22:08

Dupa cum am conchis din thread-ul anterior bugul consta in faptul ca honor rewards in cadrul bataliilor de wintergrasp (la victorie sau defeat) sunt mai mari decat ar trebui in cazul versiunii de fata.
In mod normal, pentru versiunea noastra ar trebui: (va rog sa ma corectati daca gresesc undeva)

Patch 3.1.2 (2009-05-19): Honor gains in Wintergrasp has been slightly nerfed:
- Wintergrasp Victory now rewards 3000 Honor. (Down from 5000 Honor)
- Wintergrasp Defeat now rewards 1250 Honor. (Down from 3000 Honor)
- Tower Damaged now grants up to 750 Honor. (Down from 1250 Honor)
- Tower Destroyed now grants up to 750 Honor. (Down from 1250 Honor)
- Damaged Building Reward now grants up to 750 Honor. (Down from 1250 Honor)
- Intact Building Defender now grants up to 1500 Honor. (Down from 2500 Honor)
(sursa wowwiki)

Asadar, o solutie adecvata mi se pare calcularea unei medii de X honor per wintergrasp win, inmultirea lui X cu Y numar de wintergrasps won si stergerea diferentei de honor.
Tinand cont ca de cele mai multe ori am avut o selectie relativ stricta a participantilor la wintergrasp si am jucat pentru maximum honor (rezultant in o medie mai mare de honor/batalie) probabil vom pierde o cantitate insemnata de honor, care poate fi considerata ca si pedeapsa pentru neraportarea acestui bug. La fel si in cazul infrangerilor (voi verifica trinity forum odata ce va redeveni functional pentru a ma informa mai bine).

Pe scurt:
Honor de sters = (Honor mediu Bugged/batalie - Honor mediu Normal/batalie)*(Numar batalii)

Vreau sa specific faptul ca eu cel putin as fi jucat la fel de mult wintergrasp chiar daca honor bonus era 0, pentru marks sau doar pentru ca a fost un loc unde gaseam Alliance players si era extrem de distractiv pentru scripturile la vehicule si cladiri.

LE: am modificat formula intrucat unii playeri ar fi avut mai mult honor in ultimele doua zile datorita predarii unor questuri gen For Great Honor sau alte mijloace si ar fi pierdut Honor astfel.

Numarul de batalii se poate vedea la achievement sau la statistics.
Last edited by absurd on 17 Sep 2009 22:24, edited 1 time in total.

80
absurd
< Battlegroup Nine >

Re: Wintergrasp - o solutie

Post#2 » 17 Sep 2009 22:16

De asemenea, imi cer scuze pentru raspunsul off-topic adresat lui syllver in celalalt thread, doream sa evidentiez o anumita doza de ipocrizie, intrucat eu cel putin am mai intervenit cu screens/links/etc in cazul bugului cu wf. Prefer sa imi mentin interventiile pe forum in numar mic; imi accept warn/ban-ul daca este cazul.

80
Syllver
< -- >

Post#3 » 17 Sep 2009 22:32

imi cer si eu scuze de off-topic, ipocrizie de care dai f.bine dovada si tu, as zice sa te uiti in oglinda in primul rand apoi sa iti permiti sa comentezi de altii. As zice sa incheiem discutia ca nu are nici un rost. Ceea ce ai scris tu mai sus legat de honor e 0 fara bufful pe care factiunea cu playeri mai putini nu il primeste.
edit: si cu diversele "tricks" la care se poate apela cum facem ?

80
mohykan666
< Unseen Brotherhood >

Post#4 » 17 Sep 2009 22:49

dupa ce exploateaza lumea la maxim vine si isi cere scuze. ba ca nu am vrut ba ca nu am stiut...pacat. uite asa strica unii toata placerea jocului. oricum asta ramane la latitudinea staffului.

Moderator
Estic
Moderator

Post#5 » 17 Sep 2009 22:54

Nu e nevoie sa faceti mai mult flame decat e. Terminati cu tampenii, si unii si altii.
Multumim absurd pt idee, o sa vedem ce facem.

Return to “Romanian”