pvp drod

Moderator: PreModerator

80
martinu
< AWESOME GUILD IN CAPS >

Re: pvp drod

Post#21 » 16 May 2011 15:15

Bug transformat in exploit dar se intampla si involuntar anyway; doturile ar trebui sa ia in calcul buffurile/stats in momentul in care le aplici, nu sa le pui si dupa sa dai berserk ca sa dureze mai mult bonus dmg.

80
Domino
< Insanity Reigns Supreme >

Post#22 » 16 May 2011 15:20

Confunzi Berserk, Martinu... Berserk doar reduce costul abilitatilor la 50%.
La ultima verificare Rip lua in calcul AP din momentul aplicarii, Rake parca nu ( se schimba continuu in functie de AP)

80
vegitooo
< dnd >

Post#23 » 16 May 2011 20:01

Domino wrote:Confunzi Berserk, Martinu... Berserk doar reduce costul abilitatilor la 50%.
La ultima verificare Rip lua in calcul AP din momentul aplicarii, Rake parca nu ( se schimba continuu in functie de AP)

Invers.Rip calculeaza fiecare tick in functie de attack power ul pe care-l ai si savage roar , rake nu se schimba.
Dndimplaying - Tauren Druid L80

80
Domino

Post#24 » 18 May 2011 12:53

Proasta contradictie ti-ai gasit sa faci. E asa cum zic eu.

80
vegitooo
< dnd >

Post#25 » 18 May 2011 18:16

Domino wrote:Proasta contradictie ti-ai gasit sa faci. E asa cum zic eu.

Daca esti asa de increzator inseamna ca ai testat , iar eu nu pot decat sa-ti dau dreptate.N-am mai jucat de mult sa stiu exact cum sta treaba, eu stiam altfel.Anywayz , nu ar fi normal sa se calculeze fiecare tick si la rip si la rake ?
Dndimplaying - Tauren Druid L80

80
Domino

Post#26 » 18 May 2011 18:39

Nu, normal ar fi sa fie calculat la momentul primului tick. Nu stiu ce au gandit cei de la blizz cand au facut aceasta modificare dar nu vad un avantaj/dezavantaj indiferent cum se calculeaza. Si cum savage roar nu intra in calcul (nefiind un adaos de AP) e doar o chestiune de noroc valoarea tick-urilor la bleed-uri (nu cred ca se uita cineva sa vada daca are berserking de la arma, AP de la inel, AP de la trinket, AP de la idol cand da Rip.

70
illusyon
< I R S >

Post#27 » 19 May 2011 23:48

vegitooo wrote:Invers.Rip calculeaza fiecare tick in functie de attack power ul pe care-l ai si savage roar .

He's right

80
Domino

Post#28 » 20 May 2011 00:15

Poate voi stiti din alte revizii mai vechi, dar in momentul asta eu pot demonstra altceva: doua valori de Rip egale dar avand buffuri de AP diferite (demonstrand ca se calculeaza AP initial). 4670 e valoarea care trebuie observata, 5622 din al doilea print e Rake critical (bonus set t10)
Attachments
idol 5 stacks, dbw.jpg
Valoare Rip 4670
(277.19 KiB) Downloaded 213 times
dbw, wfs, berserking, idol 5 stacks.jpg
Valoare Rip 4670
(280.69 KiB) Downloaded 213 times

80
arrowsong
< Turma >

Post#29 » 25 May 2011 21:37

best way to kill a rogue ..?
o.O

80
Domino

Post#30 » 26 May 2011 02:07

.kill >.>
------------
Plecand de la faptul ca acum stealth e mai blizzlike decat acum un an de zile cand feralul era mereu scos din stealth de rogue spun:
Investitia in talente de stealth si in enchant pe back sunt foarte bune...a fi si night elf e un plus...
Personal, am o rata mare de a prinde rogues in stealth si un opener pe rogue inseamna enorm, pentru a mai avea o sansa e nevoit sa dea trinket si vanish...devenind la fel de vulnerabil la CC-uri ca si tine, tinand cont ca in duel vei tine trinket pentru Blind (in bg e recomandat sa te mai risti sa dai si la KS, poate are blind pe cd).
Mai multe nu pot sa zic, fac rar dueluri si stiu ca se poate sa ma descurc si mai bine decat acum.

80
ku4eto
< Blood Ravens >

Post#31 » 26 May 2011 08:38

arrowsong wrote:best way to kill a rogue ..?

with a friend - hunter. there is almost no chance to kill any type of rogues.

Return to “Druid”