Populare Server

All kinds of post, not WoW related.
Orice fel de post.

Moderator: PreModerator

80
pumadaniel
< Legion Of Rubber Duckies >

Populare Server

Post#1 » 15 Aug 2016 19:33

Salutare!Facem si noi ceva sa repopulam serverul?nu e pacat totusi.....acum server dedicat...merge brici....lumea voteaza....dar lipseste partea cea mai importanta...playerii.Nici macar xp rate nu mai e 3x....sunt cativa care se chinuie sa ajunga lvl 80....
Ca sugestie si sunt sigur ca si restul care inca sunt activi pe server sunt pentru,sau macar sa facem un voting pool:
-instant 70(daca nu chiar 80) pana strangem si noi macar 50-100 playeri
-character transfer
sau macar sa lasam xp rate mai mare o perioada....

1
Torek
< Huge >

Re: Populare Server

Post#2 » 16 Aug 2016 09:55

Totul depinde de ce vrea conducerea servarului sa faca cu acest servar. Promovat/populat sau sa ramana un servar cu 7-10 playeri care depaneaza amintiri....c-am atat. Daca se doreste promovare/populare trebuie xp rates mai mari sau instant 70 ca jucatori noi sa aiba un impuls. Orcum e o discrepanta pe servar prin prisma faptului ca playeri vechi au deja aproape full gear multi dintre ei,iar pt playeri noi e un dezavantaj, de aceea ar fi bine boota macar 70 un char per cont ar compensa si atrage playeri , hmm si optiunea "recruit a friend" sau "migrate" ar popula mai repede servaru. Orcum playeri in romania sunt multi dornici si in asteptarea unui servar 3.3.5a bun . Plus ca ghost-net nu duce lipsa de intorie....ceea ce e un avantaj imens in comparatie cu alte servare.

Moderator
Dsieger
Moderator

Post#3 » 16 Aug 2016 17:12

XP rate inca e 3x, cel putin cand am verificat aseara. Chiar daca postul initial de pe site a precizat ca va dura doar pana la sfarsitul lui iulie, ratele s-au mentinut la 3x. Ca atare playerii nu ar trebui sa se chinuie pentru a ajunge la max level.

Legaat de celelalte aspecte inca se dezbat diverse lucruri care ar merge implementate, printre care si arene 1v1. Instant 70/80 mi se pare putin cam mult, eventual daca s-ar face asta pe un server separat exclusiv pentru pvp. Pentru main server totusi as fi de acord de exemplu cu un instant 60 si cu gear albastru de dungeons de nivelul respectiv, ca totusi lumea sa treaca prin levelingul din Outland si Northrend. Cu character transfer/migrate nu stiu ce s-a hotarat, dar a fost si asta un topic discutat si o solutie de repopulare luata in considerare. Chestiunea asta depinde totusi de timpul lui Requiem si a celor ramasi in staff. Dar solutii ar fi, eu de exemplu as putea aloca o ora sau doua seara doar pentru char transfer, plus timpul pe care il pot acorda si ceilalti.

Oricum, imbunatatiri s-au facut de la redeschidere. Ratele au fost marite, website-ul si jocul au fost ambele mutate pe un server dedicat, crash-uri nu au fost (mi se pare ca downtime-ul la server a fost de vreo ora in total saptamana trecuta), voting points s-au implementat, chiar suntem in top 50 pe toate site-urile. Deci lucrurile merg inspre bine, dar cum spuneti si voi, lipsesc playerii momentan. Poate se va remedia si asta dupa ce se mai adauga diverse features, si daca o portiune mai mare din playerii care au cerut recover ar si intra sa joace.
Scrabble is a game invented by the Nazis to piss off people with dyslexia.
Dyslexia is a word invented by the Nazis to piss off people with dyslexia.
-E.I.

1
Torek
< Huge >

Post#4 » 16 Aug 2016 18:38

da,ar fi suficient si 60 si gear albastru ,macar pana ar ajuge servaru la medie de 50+ players online. Optiunea recruit a friend ar mai fi o optiune.

1
varzONE
< sdfg >

Post#5 » 16 Aug 2016 21:21

Salut , nou fiind pe acest server imi place mult idea de a juca pe un server romanesc , insa dupa multi ani de jucat wow pe multe servere "mi s-a luat " de facut level pe servere low-rates mai ales cand serverul are 5-10 playeri online si nu poti face rdf-uri ca sa cresti , daca se decide sa se permita acceptarea de transferuri eu unu as fi primul venit , sincer poate sa fie si restrictie de gear insa cel mai mult doresc sa nu fiu nevoit sa fac level de unul singur pe un server de 5 persoane , gearul profesiile reputatii etc se refac nu este problema .

Cam asta am avut de spus din perspectiva mea , va doresc mult noroc si sa gasiti solutii cat mai eficiente pentru popularea serverului . :)

Moderator
Panzeru
Moderator

Post#6 » 27 Aug 2016 23:12

Sunt o gramada de propuneri pe forum. Ceva trebuie facut pt ca serverul e gol aproape tot timpul. Nici macar seara nu sunt 5 oameni pt un amarat de RDF, 1-2 trebuie sa intre pe doua conturi ca sa poti da join. De ICC 10 nu poate fi vorba, in astea doua luni nu stiu daca am facut doua raiduri in care sa fim 10 oameni, de cele mai multe ori ne chinuim sa facem in 5-6-7 playeri. Au venit si oameni noi dar prea putini au ramas sa si joace. I-am ajutat cum am putut cu gold, items, quests etc. Astia pe care i-am ajutat au si ramas si inca cresc. Cred ca aici e una din probleme. Ce le ofera serverul? 3X nu e un ajutor care sa te convinga sa cresti pe un server gol. Propun, cum s-a spus si mai sus, level 60 instant, gear de Outland, ~500g si macar 5X XP rate.

De votat am vazut ca lumea voteaza, serverul a intrat in top 50 pe site-urile respective. Daca ar fi 50-100 online sunt convins ca s-ar intoarce mai multi si din cei vechi. De intrat au intrat dar au iesit la fel de repede pt ca nu ai ce sa faci pe un server gol. Prefera sa joace in alta parte. Altii au tot asteptat o schimbare si pana la urma s-au dus pe Blizz. M-au batut la cap pana mi-am cumparat si eu jocul dar sincer nu ma mai atrage cu nimic, am intrat de 3 ori intr-o saptamana. Aici intru zilnic dar degeaba. Daca nu se fac niste schimbari care sa atraga mai multi jucatori, sta degeaba deschis serverul.
Image
Dramaqueen <Blood Ravens>

GhostDev
Stunner
GhostDev

Post#7 » 28 Aug 2016 00:39

Oameni care joaca WOTLK sunt inca foarte multi, va pot da exemple de vreo 10 servere care au constant peste 1k playeri. Pe Requiem deocamdata nu il intereseaza sa aduca playeri pe server, nu se consulta cu nimeni in privinta asta.

Aici mai este un Thread cu sugestii care ar ajuta foarte mult server-ul in situatia actuala : viewtopic.php?f=44&t=8638

In momentul in care Requiem va fi interesat si va depune putin timp inspre a popula server-ul vom reveni cu totii. Din cauza neimplicarii celor care au condus server-ul s-a inchis si prima oara, si probabil se va inchide din nou.

Noi deja am spus cum se pot aduce oameni pe server, ne-am si oferit sprijinul si tot degeaba. Cheers:)

70
Antonim
< Antonim >

Post#8 » 30 Aug 2016 23:10

As I said, nobody really gives a f*c*. Cel putin nobody that matters. Serverul a fost deschis pentru a mai ciupi niste donatii probabil, alta explicatie nu e. Nici nu inteleg de ce mai e up.
Finally demoted. Thank you.

http://antonimul2.wordpress.com/

80
paulcatalin
< Hearts of Iron >

Post#9 » 30 Aug 2016 23:46

Doritori exista, trebuie mai multa implicare. Trebuie implementat char transfer, reclame mai multe, 1v1 in loc de 5v5 se cere de mult etc.

Cereti ajutor daca aveti nevoie, dar haideti sa facem ceva.
Hammerheart - Tauren Warrior.
Thunderstorm - Tauren Shaman.
Sabb - Troll mage.

80
seller
< Keepers of Azeroth >

Post#10 » 31 Aug 2016 09:20

E greu sa se stranga din nou oameni :(
Seller - Tauren Druid lvl 80

Si zaci neclintit. Imbratiseaza-ti tiranii. Timpul a venit.
Pune capul pe praf de pusca si fumeaza-ti creierii.
Mai ia o dusca. Incarca – trage – impusca-te!

80
pumadaniel
< Legion Of Rubber Duckies >

Post#11 » 08 Sep 2016 19:56

Amin!sunt curios cat o sa mai functioneze....deja nu mai intra nimeni...

Moderator
Panzeru
Moderator

Post#12 » 08 Sep 2016 20:24

seller wrote:E greu sa se stranga din nou oameni :(

Greu nu e, WOTLK inca e o expansiune foarte jucata. Uita-te pe Warmane ca e mereu full realm-ul de 12k playeri + 1-2k stau in queue si doua ore pana pot intra, celalalt realm al lor de WOTLK are 5-6k on. Se doneaza la greu pt skip queue.

Greu e cand n-ai timp de asa ceva sau nu te intereseaza. Propuneri si idei bune au fost si aici o gramada dar nu s-au pus in aplicare. Nu-ti vine nimeni pe un server mereu gol sa creasca pe 3x, pierzi timp sa faci 80 si apoi realizezi ca nu poti face un bg, o arena, rdf, un raid, nimic... Pt ce sa mai cresti asa de la bun inceput? Trebuie dat macar lvl 60 instant la primul char pe cont si rate mai mari la xp. Char transfer macar level, profesii si un gear de inceput. Mail-uri catre toate adresele din db, multi poate nici nu stiu ca s-a redeschis serverul. Au mai fost si alte idei, macar astea daca s-ar aplica sunt sigur ca ar intra mai multi playeri si s-ar intoarce si din cei vechi daca ar vedea ca au cu cine juca.
Image

80
Bazz
< HORDECORE >

Post#13 » 21 Sep 2016 12:21

sa ma bata dumnezo de nu, daca ati intra toti care va plangeti ca nu sunt oameni, pun pariu ca 200 de oameni ar fii :)). Idei sunt, foarte multe si foarte bune, insa nu le pune nimeni in aplicare....
Nu mancati zapada GALBINA!

4
Jagger
< No Name >

Post#14 » 26 Sep 2016 10:00

Salutare ,

Sunt nou pe aici . Sa inteleg ca nu prea se ocupa nimeni de server ?

Moderator
Panzeru
Moderator

Post#15 » 26 Sep 2016 13:19

Jagger wrote:Salutare ,

Salut. Se ocupa in functie de timpul liber. Singura problema a serverului e numarul de jucatori activi. Trebuie mai multa reclama si promovare. E nevoie de jucatori noi ca tine. Questurile, talentele, scripturile merg aproape toate blizzlike. Uptime excelent, nu e lag/delay. Din punctul asta de vedere serverul e stas, printre cele mai bune de wotlk.
Image

4
Jagger
< No Name >

Post#16 » 26 Sep 2016 18:59

Panzeru wrote:
Jagger wrote:Salutare ,

Salut. Se ocupa in functie de timpul liber. Singura problema a serverului e numarul de jucatori activi. Trebuie mai multa reclama si promovare. E nevoie de jucatori noi ca tine. Questurile, talentele, scripturile merg aproape toate blizzlike. Uptime excelent, nu e lag/delay. Din punctul asta de vedere serverul e stas, printre cele mai bune de wotlk.

Am jucat pe multe servere 3.3.5a ( Romanesti ) care erau low populatie . Dar sau inchis deoarece "conducerea" nu avea timpul necesar sa investeasca in server .
Eu inteleg ca este ok serverul , de crescut lvl iar nu ma deranjeaza , dar nu stiu daca se merita cu 5 playeri online .

Return to “Offtopic”